Go to top
Blog Classic (sidebar right)
Blog Classic (sidebar right)
15 Aug
2018

Out of Office / Jestem poza biurem

Sezon wakacyjny w pełni.  Pomału mijają czasy, kiedy wielkie ilości niewykorzystanego urlopu były powodem do dumy. Bycie ciagle zajętym, a przy tym zestresowanym i nieszczęśliwym jest coraz mniej przydatne w obecnym świecie pracy. Badania z ostatnich lat udowadniają, że odpoczynek istotnie wpływa na nasze zdrowie, zaangażowanie w pracę, kreatywność, a nawet satysfakcję z małżeństwa ...

10 Aug
2018

Happiness at Work – moda czy konieczność dzisiejszych czasów?

Czy jesteś szczęśliwy w swojej pracy? Czy ludzie z którymi pracujesz, są szczęśliwi? Rzadko zadajemy sobie te pytania, gdyż koncepcja szczęścia w pracy, to dopiero raczkująca dziedzina w Polsce. Nie mniej jednak odkrycia psychologii pozytywnej z ostatnich kilkunastu lat wyraźnie wskazują, że warto sobie zadawać te pytania i transformować miejsca pracy w kierunku tych szczęśliwszych...

01 Aug
2018

Dlaczego warto być szczęśliwszym w pracy?

W pracy spędzamy ogromną część życia. A mimo to, wielu z nas narzeka na nudę w pracy, frustrujące obowiązki, niezadowolenie z celów firmy, stres i przepracowanie, czy konieczność współpracy z toksycznymi współpracownikami. Z pewnością zasługujemy na więcej. Co więc powstrzymuje nas przed tym, aby być szczęśliwymi w pracy. W swojej książce „Jak być szczęśliwym w..

01 Jul
2018

Czym zajmuje się Chief Happiness Officer?

Nie jest to rola w jakiej chodzi o uśmiechanie się od ucha do ucha. Nie ma to też, wiele wspólnego z rośmieszaniem wszystkich wokoło. Nie mniej jednak, nie łatwo wytłumaczyć na czym polega ta praca. Aby więc sobie pomóc, posłużę się pewną domową historią. Pewnego dnia, kiedy do snu mój mąż, czytał naszym synom jedną..

17 Jun
2018

Gdzie wszystko się zaczęło

To były urodziny mojego męża. Nasze dzieci zostały u moich rodziców, a my mieliśmy wreszcie chwilę dla siebie i spacerowaliśmy po Krakowie, co zawsze było jednym z naszych ulubionych sposobów na relaks. Niestety, choć był to 17 czerwca, był to chłodny, deszczowy wieczór. Ludzie tłoczyli się pod parasolami, maszerując szybkim tempem, starając się jak najszybciej..